Seberozvojový program pro dospívající

Chceš dělat něco smysluplnýho a přitom se bavit?  Užíváš si pokec a akce s kámošema? Nebo ti naopak přijde, že řešej fakt úplný kraviny?

O co jde

O co jde


Jak se můžu zapojit

Jak se můžu zapojit


O nás

O nás

Staň se sám sebou jsou


Sounáležitost

Vím, kam patřím
a čeho jsem součástí?


Svoboda

Dokážu unést
svou svobodu?

Soucit

Umím se vžít
do cizí kůže?

Síla

Kdy jsem s ní v kontaktu
a jak to poznám?

Jde o podpůrný program, ve kterém pomáháme mladým lidem s vědomým přechodem z dětství do dospělosti.

Chceme provázet adolescenty (14-19 let) na cestě k dospělosti, podpořit je, aby uměli lépe zvládat své emoce, naučili se přijímat své tělo, našli si své místo ve společnosti, aby si ujasňovali životní cíle a hodnoty. Podporovat je také v nacházení zodpovědnosti k sobě i druhým. Provázet je na jejich cestě proměny z dívky v ženu a chlapce v muže.

V průběhu kurzu budeme spolu zkoumat náš vnitřní prostor s cílem poznat své silné stránky a své zdroje. Budeme se učit pracovat se svým tělem, s pozorností, s myslí s naší představivostí. Budeme trénovat důležitou schopnost umění řídit sám sebe a své emoce. Posilovat dobrý vztah k sobě. Jsme součástí širšího celku, čím lépe známe sami sebe, tím snáze vytváříme harmonické a vyvážené vztahy a snadněji spolupracujeme s druhými.

AKTUÁLNĚ evidujeme zájemce o otevřenou skupinu.
Je-li ti mezi 13-17 a máš chuť se zapojit,  klikni.
 
 
Tématické okruhyt:

Svoboda – jsem úplně autentický, dovolím si vyjádřit se a neubližuju.

Hranice – nastavuju si svůj prostor a respektuju prostor druhých.

Vztahy – jak je navazovat, pečovat o ně  a být sám sebou?

Síla – kdy jsem s ní v kontaktu, jak se to projevuje?

Emoce – jak je přiměřeně projevovat a zvládat?

Strach –  čeho se bojím, jak mě to ovlivňuje?

Tělo – jak si ho plně uvědomovat a přijímat?

Kreativita – otevřít se a nacházet jiná řešení.

Meditace – ovládám mysl a nebo mysl mě?

Sebemotivace –  jak zvládat svou lenost?

Láska – dávám ji  najevo sobě i druhým?

Relaxace – učím se obnovovat své síly.

Sexualita – jak ji zdravě projevovat?

Intuice – dotknout se neviděného.

Masky – kdy hrajeme jaké role?

 

Cílem je uvědomění, že každý máme život ve svých rukou.
Protože cesta ven vede cestou dovnitř.

Jak se zapojit

Jako student

Už máš nad hlavu všech těch chytrých rad jak žít? Už tě nebaví poslouchat moudra dospělých? Chybí ti skutečný prožitek emocí, nebo naopak své emoce moc dobře neovládáš? Bojíš se oslovit toho, kdo se ti líbí? Nevíš, kam se v životě vydat? Chceš mít svůj život víc ve svých rukou? Máš-li chuť se potkat, napiš nám, můžeme vytvrořit skupinu. Svůj předběžný zájem můžeš vyjádřit  zde nebo mrkni a napiš nám zprávu na facebook

Napiš nám email


Jako rodič

Na opakované podněty Vás rodičů plánujeme příležitostné rodičovské skupiny, kde se můžeme společně podívat na to, jak se lépe a “bezbolestně” dorozumět se svým “puberťákem”. Máte-li zájem, kontaktujte nás, rádi Vám k programu napíšeme, řekneme více.  Více informací zde.

Napište nám

Jako ředitel, učitel

Domluvme se na osobním setkání, rádi přijdeme představit program Vám i studentům, (např. do hodiny relevantního předmětu, občanské či jiné výchovy, nebo třídnické hodiny). 

Kontaktujte nás


Chcete dostávat pravidelné informace o programu?
Přihlašte se k odběru novinek!

O nás

Pavel Michalik

Největší sílu beru tam,
kde jsou mé největší strachy.

Jsem otec jednoho syna, vysokoškolský pedagog a zároveň student pedagogické fakulty, vedu večerní mužské kruhy a výcvik „Přestaň být hodným klukem“. Zabývám se mužskou sexualitou, dospíváním a přechodovými rituály. Před pěti lety jsem po svém prvním meditativním setkání se smrtí hodně změnil svůj život. Zjistil jsem, že nepotřebuji pivo ani jointa, abych se dotkl něčeho vyššího. Začal jsem vnímat své srdce, o kterém jsem do té doby ani nevěděl, kde je. A začal jsem se vypořádávat se svým největším strachem. Strachem ze své maskulinity, ze svého mužství. Začalo se narovnávat pokřivené vnímání sebe sama jako muže, pokřivené vnímání toho, kdo je vůbec muž. A začal jsem si uvědomovat, že v dnešní době se úplně vytratila zdravá úcta k rodičům. Oddělení se od matky, srovnání se s otcem. A že nejvíce mi chyběl v období dospívání někdo, s kým bych mohl o svých zmatcích a strašácích mluvit.
Absolvoval jsem dvouletý výcvik Cosmic Airport Training ve Švédsku zaměřený na vědomé rození, žití a smrt, kurz „Co dělá z chlapců muže“ zaměřený na přechodové rituály pro dospívající, roční výcvik Mužská síla, kde již druhým rokem asistuji a roční výcvik Mužská sexualita.Václava Jančová

Baví mě rozvíjet sebe samu a jsem vděčná,
když mohu být přítomna růstu druhých.

Ke studiu psychologie mě dovedla zvědavost a  touha vyznat se v lidských motivech. ˇUž v přůběhu studií jsem začala přicházet na to, že jde především o to poznat sebe sama, přijmout se, mít se rád a z pozice sebelásky rozvíjet svůj potenciál.

Nejvíce se (o sobě) dozvídám díky lidem, které potkávám nejen jako terapeutka a psycholožka. Zaměřuji se na osobnostní růst a relaxační techniky. Mám víceleté zkušenosti s individuální i skupinovou prací s dětmi a dospívajícími. Působila jsem jako psycholožka a terapeutka v Dětském krizovém centru, na dětském psychiatrickém oddělení a v neziskové organizaci podporující rodiny v krizi. Spolu s kolegyní jsem vedla komunity v azylovém domě pro děti a mládež. Provozuji také soukromou poradenskou praxi. Lektoruji víkendové workshopy, zaměřené na rozvíjení sebepoznání nadaných dětí.  Mám ráda přírodu ve všech jejích podobách, ráda cestuju, fotím a cvičím jógu.